Laboratorium analityczne

Centrum Medyczne SALVIA współpracuje z ALAB sp. z o.o. – firmą wykonującą usługi z zakresu diagnostyki laboratoryjnej – już od 2000 roku. ALAB to obecnie jedna z największych sieci laboratoryjnych w Polsce, świadcząca kompleksowe usługi laboratoryjne dla pacjentów prywatnych oraz publicznych i niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej.

Laboratorium medyczne w Katowicach jest wyposażone w aparaturę diagnostyczną najwyższej klasy. Badania wykonuje się przy użyciu odczynników firm bioMerieux, ROCHE, ABBOT i Bio-Ksel. Najwyższe standardy badań to zasługa fachowego personelu oraz wdrożenia systemu kontroli jakości ISO 9001: 2008 w zakresie medycznej diagnostyki laboratoryjnej z uwzględnieniem mikrobiologii i serologii grup krwi. Dbamy o to, aby pobieranie materiału do badań przebiegało możliwie komfortowo dla pacjenta a proces odbierania wyników odbywał się sprawnie i szybko.

Jak przygotować się do badań laboratoryjnych?

  • badanie krwi – wykonuje się na czczo, w godzinach porannych (07:30-10:00); w dniu poprzedzającym pobranie krwi należy unikać spożywania alkoholu i intensywnego wysiłku,
  • ogólne badanie moczu – do badań wykorzystuje się najczęściej próbkę z moczu porannego, ze środkowego strumienia (pierwszą partię moczu oddajemy do toalety), przy wykorzystaniu jednorazowego, czystego pojemnika,
  • badanie wymazu z gardła, jamy ustnej, migdałków – wykonuje się na czczo, w godzinach porannych, przed umyciem zębów; przed badaniem nie należy stosować gumy do żucia.                      

Zapraszamy do punktów pobrań materiału do badań w Centrum Medycznym SALVIA w Katowicach.

  • Materiał pobieramy w poniedziałki i środy od 07.30 do 10.00
  • Informacji na temat wykonywanych badań udzielamy pod numerem tel. 32-205-01-20, 501-353-979 lub osobiście.
  • Nie wiesz, jak przygotować się do badań laboratoryjnych? Zadzwoń, nasz personel doradzi i wyjaśni wszystkie wątpliwości.

Informacje i rejestracja:

Centrum Medyczne SALVIA KATOWICE
tel.: 32 205 01 20
ul. Panewnicka 201/1
40-772 Katowice

Centrum Medyczne SALVIA SŁAWKÓW
tel.: 32 260 91 88
ul. Piekarska 6
41-2160 Sławków

Copyright © Centrum Medyczne Salvia

realizacja: velummarketing.pl